14 Haziran 2012 Perşembe

Erkan Topuz Hoca, Reishi için Ne Söylüyor?Erkan Topuz Hoca, Reishi için Ne Söylüyor?

Prof. Dr. Erkan Topuz
Prof. Dr. Erkan Topuz hocanın, reishi mantarı kullanımı hakkında ne söylediğini hepimiz önemsiyoruz. Onkolojiye 400'ün üzerinde makale ve yayın ile katkı yapmış kıymetli bir doktor olan Erkan Topuz hoca, modern tıbbın yanı sıra tamamlayıcı tıp alanında araştırmalar yaparak halkımızı kanser konusunda bilinçlendirmeyi görev edinmiş hakkı ödenemeyecek bir değerimiz.
Reishi mantarı; Erkan Topuz hocanın, kanser tedavisinde destek olarak kullanın, dediği mantarlardan birisidir. Erkan hoca, reishi mantarı ile birlikte shiitake ve maytake mantarının kanser tedavisinde kullanılabileceği söylüyor. Ayrıca şifalı mantarların kansere yakalanma riskini önemli ölçüde azaltacağını söylüyor. Erkan Topuz hoca, sağlıklı iken reishi mantarı kullanmanın kanser olma riskini azalttığını özellikle vurguluyor.Reishi Mantarı
Reishi mantarı, başta kanser tedavisi olmak üzere hepatit, bronşit, kalp yetmezliği gibi sağlık sorunlarına karşı binlerce yıldır Çin ve Japonya'da kullanılan mantar türüdür.


M.Ö. 600 yılından bugüne kullanıldığı bilinen Reishi, içeriğinde bulunan polisakkaritler ve triterpenler ile, sağlık sorunları yaşayan pek çok kişinin, yüzyıllar boyunca "ölümsüzlük mantarı" olagelmiştir.


Bronşit, zatürre ve verem gibi akciğer hastalıklarına karşı koruyucu ve tedavi edici olarak kullanılan reishi mantarı, diğer mantarlardan farklı olduğunu hastaların tedavi sürecine büyük katkısı ile göstermiştir. Günümüzde ise kanser hastalarının ilk başvurduğu tamamlayıcı tedavi yöntemlerinden birisi, reishi mantarının çayını hazırlayıp hastalara içirmek. Özellikle kemoterapi gören ve bu sebeple bünyeleri yıpranan kanser hastaları, reishi mantarı çayı içerek yeniden güçlenmekte ve en önemlisi bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.


Reishi mantarı, kanser tedavisinde kullanılan ve tedaviye etkisi ispatlanmış bir mantar türüdür. Reishi' nin tüm kanserlerin tedavisinde kullanılabileceği söylenebilir, ancak aşağıdaki kanser türlerinin tedavisinde kullanılması halinde ne sonuçlar alınacağı yapılan bilimsel araştırmalarda gösterilmiştir.


Reishi - akciğer kanseri tedavisinde
Reishi - mide kanseri tedavisinde
Reishi - meme kanseri tedavisinde
Reishi - bağırsak (kolon) kanseri tedavisinde 
Reishi - rahim ağzı kanseri tedavisinde

Reishi mantarının kanser tedavisinde kullanılması halinde hangi tedavi edici özelliklerinin görüleceğini araştırmaları okuyarak öğrenmek isterseniz, lütfen tıklayın: kanser tedavisinde reishi


  

1 yorum:

 1. GANO EXCEL ürünleri,Kırmızı Reishi Mantarı ve Kazanç Planı ile ilgili öğrenmek istedikleriniz konusunda yardımcı olabilirim. bilgi, paylaşıldıkça çoğalır. arayın görüşelim…

  Türkiyenin neresinde olursanız olun işinizi ve ekibinizi kurmanıza yardımcı olabiliriz… Sıfır sermaye ve sıfır riskle ve mükemmel bir kazanç planı ile network marketing yapmak istiyorsanız Gano Excel tam size göre..

  Sizleri ekibimizde görmekten memnuniyet duyariz. Bayilik işlemlerinizi kendiniz yapabilirsiniz. Bayilik formunda ihtiyacınız olacak olan sponsor kodum aşağıdadır…

  tel: 0 505 659 5399
  Bayi no: TR8106060

  YanıtlaSil